20 sierpnia 2018
  • 20 sierpnia 2018
8 października 2017

BlackBerry Motion oficjalnie

Facebook Profile photo Przez 0 124 Views

BlackBerry Motion został dziś oficjalnie zaprezentowany w Dubaju. Stworzony przez chińską firmę TCL na licencji BlackBerry, Motion jest modelem w pełni “dotykowym”, bez fizycznej klawiatury.

Nowy model przynosi dwie niespotykane wcześniej w smartfonach BlackBerry cechy – baterię o pojemności aż 4000 mAh oraz certyfikat IP67 (zanurzenie do 1 metra do 30 minut). Ekran BlackBerry Motion ma rozmiar 5,5″ i rozdzielczość 1080 x 1920 (FullHD). Chociaż nie mamy żadnego potwierdzenia co do procesora, jaki zastosowano w tym modelu to wcześniejsze plotki mówiły o ​​Snapdragonie 625 (ośmiordzeniowy z GPU Adreno 506), a więc podobnie jak w BlackBerry KeyOne. Na pokładzie znajdziemy także 4GB pamięci RAM. Dzięki funkcji Quick Charge 3.0 baterię ładujemy do 50% w ciągu zaledwie 40 minut. Jest też skaner linii papilarnych, wbudowany w przycisk główny. Samo urządzenie zbudowane jest z hartowanej aluminiowej ramy z miękkim, dotykowym materiałem na plecach. Za działanie sprzętu odpowiada fabrycznie zainstalowany Android 7.1 Nougat z aktualizacją do Androida 8.0 (Oreo) zapowiedzianą na 2018 rok.

Nowością w telefonach marki BlackBerry, przychodzącą z premierą Motion jest tryb Locker. Użytkownicy będą mogli przechowywać dokumenty i zdjęcia w obszarze pamięci masowej chronionej kodem PIN lub odciskiem palca. Tryb Locker wysyła zdjęcia do wewnętrznego obszaru pamięci zamiast do chmury. Nowy system ochrony zawiera teraz cztery konfigurowalne profile: domowy, samochodowy, biurowy i tryb konfigurowalny przez użytkownika, które mogą być aktywowane przez domową sieć WiFi, czy Bluetooth w samochodzie, spotkania zsynchronizowane z BlackBerry Hub lub aplikacje, które są najczęściej używane.

Jak oceniacie BlackBerry Motion?

ź: phonearena

Następny wpis

Rozkładany smartfon ZTE Axon M zaprezentowany!

17 października 2017 0