16 grudnia 2019
  • 16 grudnia 2019
30 czerwca 2018

Czy jest coś co może nas zaskoczyć ? Nadchodzi LG V40

Przez 0 628 Views
v30-40(na zdjęciu LG V30)

Okazuje się że jest taka możliwość, po przez firmę LG, która chce w swoim modelu a mianowicie LG V40 zaprezentować nam nie dwa aparaty, lecz aż pięć. Firma LG walczy z kryzysem ciągnącym się od trzech lat, dlatego potrzebują naprawdę dobrego smartfona, który przyciągnie swoim wyglądem. A zatem projektanci uznali, że dzięki pięciu aparatom LG V40 zainteresuje kupujących i zwróci na siebie uwagę.

„Mniej znaczy więcej”, „więcej nie zawsze znaczy lepiej”, ale też „im więcej, tym lepiej” czyli nawet im więcej aparatów nie znaczy że będzie dobry np. taki Google Pixel 2 XL nie ma 3 aparatów a robi naprawdę dobre zdjęcia, zaś Huawei P20 Pro króluje w rankingu DxOMark Mobile, czyli trzy oczka mogą osiągnąć świetne rezultaty.

Nie ma jeszcze żadnego smartfona, który ma aż pięć aparatów. LG V40 oczywiście nie będzie miał ich na jednej stronie, ale za jakiś czas i takie modele uświadczymy. Serwis Android Police dowiedział się, że trzy aparaty znajdą się na tyle smartfona, a dwa na jego przodzie.

W przypadku do znanej z flagowców LG konfiguracji dodane zostanie trzecie oczko, ale na razie nie wiadomo, jaką miałoby pełnić rolę – czy zoomu optycznego, czy zbierałoby dane o głębi, aby użytkownik mógł uzyskać efekt bokeh na poziomie sprzętowym, nie software’owym.

Podwójny aparat na przodzie ma z kolei umożliwiać stworzenie mapy 3D twarzy, aby system rozpoznawania twarzy był jeszcze bardziej bezpieczny. Przy okazji serwis źródłowy dowiedział się też, że – skoro już jesteśmy na przodzie – LG V40 ma mieć ekran z wycięciem w górnej części, jak LG G7 ThinQ. Nie wiadomo jednak, czy będzie to matryca LCD, czy OLED, ale osobiście obstawiam tę drugą, bowiem LG kiedyś powiedziało, że (tylko seria V ma dostawać panele OLED)

Z informacji, pozyskanych przez serwis Android Police wynika też, że LG V40 zostanie wyposażony również w ośmiordzeniowy (8x Kryo 385; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630, przetwornik cyfrowo-analogowy Quad DAC, dodatkowy przycisk na obudowie do wywoływania Asystenta Google i czytnik linii papilarnych na pleckach.

Na koniec warto też dodać, że chociaż aktualnie posługujemy się określeniem „LG V40”, to z dużym prawdopodobieństwem smartfon zadebiutuje na rynku jako LG V40 ThinQ.

Teraz pozostaje nam czekać tylko na oficjalne informację od Firmy LG.

ź: tabletowo