16 grudnia 2019
  • 16 grudnia 2019
26 listopada 2018

Detale aparatów w Galaxy S10

Facebook Profile photo Przez 0 1128 Views

Najnowszy i najmocniejszy model flagowej serii Samsunga Galaxy S10 (wersja z plusem) będzie wyposażony w trzy kamery z tyłu, co potwierdzają dziś koreańskie media, jednocześnie szczegółowo przedstawiając role kamer we wszystkich modelach Galaxy S10.

W skrócie:

  • Galaxy S10 ‘Lite’ – pojedyncza kamera przednia, podwójna tylna (zoom x3)
  • Galaxy S10 – podwójna kamera przednia, podwójna tylna (zoom x3)
  • Galaxy S10+ – podwójna kamera przednia, potrójna tylna (zoom x3 + szeroki kąt)
  • Galaxy S10 5G – podwójna kamera przednia, poczwórna tylna (zoom x3 + szeroki kąt + sensor Time-of-Flight)

 

Najtańsza wersja “Lite” zaoferuje podwójny aparat na wzór S9+, o jeden aparat więcej niż obecny bazowy model S9. Różnica? Będzie to teleobiektyw o rozdzielczości 13 MP, co może oznaczać, że telefon, wzorem modeli od Huawei, zaoferuje 3x zoom optyczny (i tak stawiamy dla każdego z modeli S). W wersji “Lite” możemy spodziewać się płaskiego ekranu OLED (bez zagięć), co np. dla nas stanowi wielki plus tego urządzenia.

Wersja “standardowa” S10, lub jakikolwiek będzie nazwana, doda jeszcze jedną kamerę – dodatkowy moduł z przodu z jeszcze nieznaną funkcjonalnością (efekt bokeh?). Najwyższej model serii, tj. S10+, jak już wspominaliśmy w oparciu o źródła koreańskie, do zestawu doda szerokokątny aparat tylny, co z dwoma przednimi obiektywami daje nam zestaw aż pięciu kamer w jednym urządzeniu. Spotkamy się wówczas z technologią o nazwie Holy Grail, w skład której wchodzić będzie obiektyw główny szerokokątny 12MP, super szerokokątny 16 MP oraz wspomniany już teleobiektyw 13MP.

Ostatnia wersja S10 z obsługą sieci 5G będzie mogła pochwalić się zestawem aż sześciu aparatów. Nie sądzimy jednak, by wersja ta w ogóle trafiła do Europy. Samsung planuje wyprodukować tylko 2 miliony egzemplarzy tego modelu, ponieważ tylko Korea i kilka innych krajów będzie posiadało komercyjnie wdrożoną sieć 5G w momencie debiutu nowych Galaktyk. Zapewne zastanawia Was czym jest szósty aparat z technologią Time-of-Flight? Będzie to soczewka analizująca obraz w 3D z czujnikiem czasu przygotowana do rozszerzenia możliwości AR / VR.

Czekacie na nową serię Galaxy?

galaxy s10

ź: techworm, phonearena

Następny wpis

Xiaomi Mi Mix 3 w rankingu SmartfonArena.pl!

26 listopada 2018 0