16 października 2019
  • 16 października 2019
26 lutego 2017

Flagowy LG G6 został właśnie zaprezentowany – ogromny ekran w niedużej obudowie!

Facebook Profile photo Przez 0 483 Views

LG chcąc uprzedzić Samsunga i jego premierę flagowego modelu S8, zaprezentował przed chwiląswój flagowy model z ultra cienkimi ramkami wokół ekranu – model LG G6.

Główną cechą urządzenia, którą z dumą podkreśla producent jest zastosowanie ekranu o rozmiarze 5,7” (i rozdzielczości 2K) w obudowie rozmiarami odpowiadającej smartfonom z ekranem 5,2”. Dzięki temu otrzymano urządzenie z największym wskaźnikiem ekranu-do-obudowy. Ekran zajmuje aż 90% powierzchni urządzenia na jego froncie. Sprawia to wrażenie, że trzymamy w dłoniach ogromny ekran zamknięty w kompaktowej obudowie. Co więcej, w porównaniu z innymi smartfonami, LG G6 jest dłuższy i węższy z ekranem o proporcjach 2:1 (18:9) i z zaokrąglonymi rogami, dzięki czemu oglądanie filmów daje bardziej realistyczne wrażenie konsumpcji treści. Producent wyposażył ekran w nową technologię DolbyVision zwiększającej jego kontrast a zastosowana rozdzielczość pozwoli na komfortowe korzystanie z rozszerzonej rzeczywistości przy 564 pikselach na cal. Oczywiście ekran jest pokryty odpornym na zarysowania szkłem Corning Gorilla Glass 3.

Dwie kolejne mocne cechy urządzenia to odporność na wodę i pył (certyfikat IP68) oraz wsparcie dla Asystenta Google – to pierwszy smartfon producenta niezależnego od Google, który zaoferuje taką funkcjonalność.

Za sprawne działanie urządzenia odpowiadać będzie procesor Snapdragon 821 (o czym pisaliśmy w TYM newsie) wsparty przez 4GB pamięci RAM oraz system Android Nougat 7.0 z nową wersją nakładki systemowej LG UX 6.0 UI.

Główny aparat składa się z dwóch soczewek 13 MP (f/1.8, OIS, 3-osiowy) + 13 MP (f/2.4 szerokokątny), laserowy autofocus i diodę LED, który pozwoli na wykonywanie zdjęć w wielu różnych trybach – m.in. panorama 360 stopni. Warto wspomnieć, że poniżej aparatów umiejscowiony został czytnik linii papilarnych. Przedni to jednostka 5 MP f/2.2 i – co ciekawe – wyposażona jest w tryby zwykły i szerokokątny przy zastosowaniu jednego aparatu.

Dla fanów muzyki ważna informacja – na pokładzie wciąż znajdziemy wejście słuchawkowe jack 3.5mm a także przetwornik audio 32-bit/192kHz i system aktywnej redukcji szumów z dedykowanym mikrofonem.

Bateria w urządzeniu ma pojemność 3300mAh, naładujemy ją kablem z końcówką USB typu C, a czas jaki będzie do tego potrzebny powinien zostać zredukowany do niewiele ponad godziny dzięki zastosowaniu systemu szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.

LG G6 będzie dostępny w trzech kolorach – srebrnym, czarnym oraz białym a jego cena będzie oscylowała wokół 500£, czyli w Polsce przyjdzie nam zapłacić ok. 3000 zł.

Podoba Wam się?

Oficjalny film producenta znajduje się poniżej.