15 września 2019
  • 15 września 2019
28 kwietnia 2018

Fuchsia OS zastąpi system Android – już teraz sprawdź jak działa [DEMO]

Facebook Profile photo Przez 0 587 Views

Wyobrażacie sobie, że system Android znika z rynku? Cóż, coś się kończy i coś zaczyna, a powiedzenie nabiera rumieńców w odniesieniu do zielonego robocika od Google. Wygląda na to, że Android ustąpi miejsca dla zupełnie nowego, nie bazującego na jądrze Linuksa (jak Android) systemu – Fuchsia OS.

fuchsia system

Obecnie fragmentacja zielonego systemu od Google jest bardzo duża. W sklepach wciąż możemy kupić urządzenia działające na Androidzie 6.X czy nawet 5.X podczas, gdy najnowsze urządzenia działają na wersji 8.X. Telefony sprzed kilku lat już dawno zostały opuszczone przez swoich producentów i przez Google, wiele z nich działa na jeszcze starszych wersjach systemu Android. Opuszczanie wsparcia dla Androida nie zmieni się, bo w przyszłości sam producent przestanie rozwijać ten system a nowe urządzenia będą pracowały pod kontrolą zupełnie nowego Fuchsia OS, który zastąpi system Android. Funkcjonalnie będzie to hybryda systemów Android i Chrome OS i jedną z idei jest wdrożenia jest ograniczenie fragmentacji systemu Google.

Kiedy rok temu wyszło na jaw, że Google pracuje nad Fuchsia OS część portali podejrzewała, że będzie to kolejne – lepsze – wcielenie Androida. Nic z tych rzeczy. Niektórzy nie chcieli wierzyć, że Fuchsia nie będzie oparta na Linuksie. Google planuje jednak stopniowe przechodzenie z Androida na Fuchsię, a pomóc ma w tym testowany właśnie Android Runtime dla nowego systemu, a więc oprogramowanie, które pozwoli Fuchsii na uruchamianie aplikacji z systemu Android. Ma to zapewnić bazę aplikacji dla nowego systemu i płynniejsze wygaszenie Androida połączone z wdrożeniem systemu Fuchsia.

Interfejs nadchodzącego systemu ma opierać się na kartach, w których wyświetlane są poszczególne aplikacje. Ich rozmiar można dowolnie skalować i łączyć ze sobą, dzięki czemu możliwa będzie praca na podzielonym ekranie. Mało tego, system możesz sprawdzić już teraz (wczesna wersja) przechodząc do Demo Fuchsia OS tu.

Jak Wam się podoba? Na pewno minie jeszcze sporo czasu, zanim Android zostanie zastąpiony przez system Fuchsia, niemniej możemy być pewni, że to nastąpi.

fuchsia OS

ź: wł., telepolis

Następny wpis

LG G7 ThinQ trafia na rynek

5 maja 2018 0