16 października 2019
  • 16 października 2019
29 marca 2018

Galaxy Note 9 może trafić do sklepów szybciej

Facebook Profile photo Przez 0 478 Views

Kolejny flagowy smartfon Samsunga, Galaxy Note 9, może trafić do sklepów wcześniej niż poprzednik w analogicznym okresie roku. To wszystko po to, by wyprzedzić nowe iPhone’y Apple i odrobić niespełnione oczekiwania sprzedażowe pokładane w modelach S9.

Prognoza opiera się na raportach z których wynika, że Samsung Display rozpocznie produkcję paneli OLED dla Note 9 w kwietniu, dwa miesiące wcześniej niż zwykle (dla Note 8 przypadało to na czerwiec). Note następnej generacji może więc trafić na rynek już w lipcu lub w sierpniu, podczas gdy Note 8 był dostępny dopiero we wrześniu. Niestety Samsung Display odmówił skomentowania harmonogramu dostaw matryc dla kolejnego flagowca z S-Penem, choć milczenie często oznacza zgodę.

Wyświetlacz Note 9 ma charakteryzować przekątna 6,38 cala, a więc ekran będzie nieco większy niż poprzedniku (6,3 cala). Nowy Note będzie największym urządzeniem high-endowym firmy Samsung. Czekających na czytnik linii papilarnych pod ekranem musimy jednak sprowadzić na ziemię – Note 9 nie będzie posiadał tejże funkcjonalności.

Note 9Pierwsze rendery – nie obrazilibyśmy się, gdyby tak wyglądał Note 9 

Nowe iPhone’y Apple to także powód (obok niesatysfakcjonujących Samsunga wyników sprzedażowych S9 i S9+), dla którego Samsung Electronics planuje przyspieszyć realizację harmonogramu produkcji i dostaw swojego flagowego smartfona dla biznesu. Przypomnijmy, że wydanie pierwszego iPhone’a X z ekranem OLED musiało zostać przełożone z września na listopad zeszłego roku z powodu problemów technicznych związanych z technologią rozpoznawania twarzy w 3D, tzw. Face ID. Tym razem Apple najprawdopodobniej pozostanie przy tradycyjnej, wrześniowej dacie premiery swoich nowych smartfonów. Tym samym, gdyby Note 9 trafił na rynek w lipcu lub sierpniu, Samsung wyprzedzi swojego rywala o dobre 1-2 miesiące. Apple planuje wydać w tym roku trzy nowe iPhone’y – jeden z ekranem LCD o przekątnej 6,04 cala i dwa z ekranami OLED o wymiarach odpowiednio 5,85 cala i 6,46 cala. Note 9 będzie miał więc czas na odebranie części klientów amerykańskiemu gigantowi.

Tymczasem zapraszamy do naszej recenzji Galaxy Note 8 – mamy nadzieję, ze zmiany w nowej wersji będą znaczące, bo Note 8 to wysoko postawiona poprzeczka.

ź: gsmarena, cartoq (rendery)

Następny wpis

Motorola Moto G6, G6 Play, G6 Plus

31 marca 2018 0