15 września 2019
  • 15 września 2019
24 września 2017

Galaxy X – składany smartfon od Samsunga coraz bliżej

Facebook Profile photo Przez 0 643 Views

Jeżeli zastanawialiście się nad tym, czy producenci smartfonów mogą nas w ogóle jeszcze czymś zaskoczyć to prawdziwa rewolucja tak naprawdę dopiero nadejdzie. I wszystko wskazuje na to, że przybędzie ona z Korei Południowej pod postacią Galaxy X.

Obecnie na topie są duże ekrany z małymi ramkami w proporcjach ~18:9, jak np. w LG G6 czy Galaxy S8. Samsung idzie o milowy krok dalej i planuje wprowadzić na rynek składany smartfon z zaginanym ekranem, nazwany roboczo Galaxy X (i nie, nie mówimy tu o numerze “10” jak w przypadku iPhone’a) już w 2018 roku. Informacja ta została przekazana ok. dwóch tygodni temu przez jednego z szefów koreańskiego koncernu, Pana Koh Dong-jina. Wszystko wskazuje na to, że smartfon faktycznie jest coraz bliżej, ponieważ otrzymał już certyfikat Krajowej Agencji Radiowej Korei Południowej.

Certyfikowany model ma numer SM-G888N0 i jest to ten sam model, który otrzymał certyfikat Bluetooth w lipcu. Teraz, po certyfikowaniu przez KRA możliwy staje się scenariusz, w którym Samsung Galaxy X pojawia się na rynku jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Robocza nazwa całego projektu to Project Valley a modelu, jak wspomnieliśmy, Galaxy X. Możemy więc zastanawiać się się, czy Samsung zmieni nazwę telefonu tak by nie nawiązywała do nazwy iPhone X, nadanej mu na dziesięciolecie iPhone’ów na rynku.Patrząc na tempo certyfikacji być może poznamy odpowiedź na to pytanie szybciej, niż się spodziewamy.

Bylibyście zainteresowani składanym smartfonem Galaxy X?

galaxy x foldable

ź: phonearena

Następny wpis

Tak będzie wyglądał Huawei Mate 10 Pro

1 października 2017 0