16 października 2019
  • 16 października 2019
4 listopada 2018

Huawei Mate 20 Pro z poważnymi wadami ekranu

Facebook Profile photo Przez 0 2930 Views

Debiutujący na rynku, określany jako jeden z najlepszych smartfonów w historii Huawei Mate 20 Pro doczekał się wykrycia poważnej wady ekranu, która najpewniej występuje masowo. Czyżby szykowała się afera na miarę Applowego Bend Gate połączona z akcją serwisową jak przy Samsungu Galaxy Note 7?

Na szczęście nie w wybuchach rzecz, ale problem jest równie gorący, bo z doniesień użytkowników wynika, że to podwyższona temperatura urządzenia powoduje defekt w ekranie OLEDowym obu dostawców – LG oraz BOE. Użytkownicy polskiego forum Android.com.pl potwierdzają, że w egzemplarzach z polskiej dystrybucji montowane są wyłącznie ekrany LG (01-18-10-51), a problem wydaje się być masowym i jest tylko kwestią czasu, gdy się ujawni. W czym więc rzecz?

Winowajcą wydaje się być klej (lub proces naklejania) użyty do łączenia matrycy ekranu z panelem dotykowym. Pod wpływem podwyższonej temperatury urządzenia powstaje efekt widoczny poniżej – widoczna na ciemnym i szarym tle zielona poświata. Dzięki uprzejmości forumowiczów możemy zobaczyć jak wygląda to w kilkudniowym telefonie:

Mate 20 ProJak donoszą forumowicze, do sprawy już odniósł się brytyjski i fiński oddział Huawei wymieniając telefony na nowe. Te z kolei są wyposażone w ekrany firmy… LG (ten sam model). Problem więc wraca i wydaje się, że w tej chwili nie jest rozwiązywalny. Do sprawy nie odniósł się z kolei polski oddział chińskiego producenta, udzielając na wszystkie zapytania tej samej odpowiedzi:

W Mate 20 Pro został zastosowany nowoczesny, giętki ekran OLED, ze specjalnie zaokrąglonymi brzegami, by dać naszym klientom odpowiednie wrażenia i komfort trzymania. To może być powodem delikatnej poświaty, widocznej z różnych kątów. Ten efekt może się nasilać przy słabym oświetleniu, używając ciemnych tapet ekranu lub gdy jesność ekranu jest na niskim poziomie. Ten efekt jest normalny i nie oznacza wady telefonu.

Patrząc jednak na powyższe zdjęcia ostatnie zdanie wydaje się ponurym żartem. Użytkownicy starają się temat nagłośnić aby polski oddział Huawei zamiast wklejania powyższej regułki w końcu zajął oficjalne stanowisko w tej sprawie. W końcu urządzenie nie należy do tanich – 4299 zł to cena sklepowa i tego typu wada nie może mieć miejsca.

Prosimy zatem o udostępnianie tej informacji. O sprawie będziemy informować.