16 października 2019
  • 16 października 2019
17 marca 2018

Kolejny flagowiec LG z ekranem LCD

Facebook Profile photo Przez 0 361 Views

Nie będzie wyświetlaczy OLED dla LG G7 bo… tak jest taniej. Chociaż wyświetlacze OLED są cieńsze i mają wyższą wydajność energetyczną, to jednak kosztują dwukrotnie lub trzykrotnie więcej, niż LCD.

Wygląda na to, że ekrany OLED będą zarezerwowane wyłącznie dla serii V tak, jak ma to miejsce w modelach V30 i V30S ThinQ. Analitycy rynkowi twierdzą, że w modelu G7 LG prawdopodobnie zastosuje wyświetlacz LCD, aby obniżyć koszty, ponieważ dział mobilny firmy od dawna jest na minusie. Podczas gdy coraz więcej producentów smartfonów instaluje ekrany OLED w swoich flagowych urządzeniach, dla LG koszty są zbyt wysokie by robić to już teraz, nawet z topowym portfolio.

I tak kolejny model flagowy LG będzie mógł się pochwalić wyświetlaczem MLCD +, który ma zużywać o 35% mniej energii niż zwykły wyświetlacz LCD. Co więcej, ten rodzaj wyświetlacza powinien zapewniać lepszą jasność.

Decyzja LG o dalszym używaniu wyświetlaczy LCD w serii G może mieć coś wspólnego z prawdopodobnie niższą od spodziewanej sprzedażą Apple iPhone X, jednego z niewielu smartfonów, które posiadają wyświetlacz OLED.

ź: phonarena, theinvestor, technobuffalo

Następny wpis

Nokia 6 (2018)

18 marca 2018 0