23 marca 2018
  • 23 marca 2018
  • Strona główna
  • Premiery
  • Motorola zaprezentowała dwie mocne i tanie Moto G5. Najlepszy stosunek ceny do możliwości?
28 lutego 2017

Motorola zaprezentowała dwie mocne i tanie Moto G5. Najlepszy stosunek ceny do możliwości?

Facebook Profile photo Przez 0 11 Views

Motorola zaprezentowała dwa nowe modele ze swojej najpopularniejszej serii niedrogich a dobrze wyposażonych smatfonów – Moto G5 i nieco większy, bratni model Moto G5 Plus.

Obudowy świeżo upieczonych członków serii oznaczanej literką G zostały wykonane z metalu, zaś w kwestii ekranu zastosowano szkło Gorilla Glass 3. Czytnik linii papilarnych umieszczono tuż pod wyświetlaczem. Z tyłu widzimy aparat znajdujący się na niemałym, wystającym nieco ponad resztę telefonu okręgu. Obydwa urządzenia dostępne będą w kolorach złotym i szarym. Niestety nie poznaliśmy jeszcze informacji na temat obsługi modułów Moto Mods.

Moto G5

Między dwoma wariantami najnowszych urządzeń Motoroli jest kilka znaczących różnic w specyfikacji. Mniejszy G5 został wyposażony w 5″ ekran 1080p, zaś w przypadku Plusa przekątna wyświetlacza wynosi 5,2″, lecz pracuje on w tej samej rozdzielczości. Zastosowane procesory to odpowiednio Snapdragon 430 (8 x 1,4 GHz) i Snapdragon 625 (8 x 2 GHz). Ilość pamięci przedstawia się następująco: G5 – 2/3 GB RAM i 16 GB ROM, G5 Plus – 3/4 GB RAM i 32 GB ROM. Możliwe będzie powiększenie pamięci wewnętrznej o kartę microSD. Pojemność baterii to 2800 mAh w przypadku bazowego modelu i 3000 mAh dla Plusa.

Moto G5

W głównym aparacie Moto G5 zastosowano 13MP obiektyw f/2.0 z dwutonowym fleszem LED, podobnie jak w jego poprzedniku G4. Z przodu zaś ujrzymy aparat o rozdzielczości 5 MP. W przypadku jego większego brata zrobiono dość interesującą zmianę i wyposażono go w obiektyw o niższej rozdzielczości niż w bazowym modelu – wynosi ona 12MP. Ma to na celu lepsze zbieranie światła przez zwiększenie rozmiaru pojedynczych pikseli. Przedni aparat jest natomiast identyczny jak w G5.

mOTO g5 cAMERA

Moto G5 i G5 Plus trafią na półki sklepowe w połowie marca. Ich ceny na europejskim rynku raczej nie przekroczą 1000 zł.

https://www.youtube.com/watch?v=ASpz0-PrQXs

Ź: Telix, androidcentral