25 kwietnia 2018
  • 25 kwietnia 2018
27 lutego 2017

Nokia wraca do gry – trzy nowe smartfony z ANDROIDEM (!) wkrótce w sklepie

Facebook Profile photo Przez 0 40 Views

Fińska firma HMD Global, która od niedawna jest właścicielem brandu Nokia, oprócz Nokii 3310 (o której pisaliśmy tutaj) zaprezentował nową generację smartfonów pracujących pod kontrolą dobrze nam znanego systemu Android. Telefonu będą wkrótce dostępne także i u nas. Mowa o modelach 6, 5 i 3.

Nokia 6 (dostępna na całym świecie) — ten telefon poznaliśmy już w styczniu na targach CES w Las Vegas, jednak przeznaczony był wówczas wyłącznie na rynek chiński – tym razem trafi już wszędzie. Model wyróżnia wysoka jakość wykonania, atrakcyjne wzornictwo, zaawansowany system audio, jasny ekran o przekątnej 5,5 cala oraz rozdzielczości Full HD. Nokia 6 została wyposażona w obudowę typu unibody, którą wykonano z jednego bloku stopu aluminium serii 6000. Inteligentny wzmacniacz dźwięku z dwoma głośnikami zapewnia głębsze basy i czystość dźwięku w połączeniu z technologią Dolby Atmos. Smartfon dostępny jest w czterech kolorach: czarnym matowym, srebrnym, niebieskim i miedzianym.
Średnia cena detaliczna modelu Nokia 6 na świecie wyniesie 229 EUR, a więc w Polsce będzie to +/- 2000 zł.

Nokia 6 (limitowana edycja Arte Black) — to specjalna edycja smartfonu Nokia 6, która powstała, aby uczcić światową premierę tego modelu. Arte Black posiada aż 64 GB pamięci wewnętrznej, 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz atrakcyjną czarną obudowę z wysokim połyskiem.
Średnia cena detaliczna tej wersji wyniesie 299 EUR. O dostępności modelu w Polsce na razie niewiele wiadomo.

Nokia 5 — elegancki smartfon z łatwością mieszczący się w dłoni. Zaokrąglona obudowa modelu Nokia 5 wykonana jest z precyzyjnie obrobionego jednego bloku stopu aluminium serii 6000, dzięki temu przejście między obudową a 5,2 calowym ekranem jest niewidoczne.  Wyświetlacz o rozdzielczości IPS HD pokryty jest szkłem Gorilla. We wnętrzu urządzenia znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 430 z procesorem graficznym Qualcomm Adreno 505. Model Nokia 5 cechuje się odpornością konstrukcji oraz wysoką jakością detali. Smartfon dostępny jest w czterech kolorach: czarnym matowym, srebrnym, niebieskim i miedzianym.
Średnia cena detaliczna modelu Nokia 5 na świecie wyniesie 189 EUR. Możemy więc spodziewać się cen w okolicach 1500 zł.

Nokia 3 — obudowa wykonana z aluminium, ekran o przekątnej 5 cali pokryty szkłem Gorilla, dwa aparaty fotograficzne o rozdzielczości 8 megapikseli (z przodu i z tyłu) i elegancka konstrukcja – nowy smartfon oferuje wysoką jakość w atrakcyjnej cenie. Smartfon dostępny jest w czterech kolorach: srebrnym, matowym czarnym, niebieskim i biało-miedzianym.
Średnia cena detaliczna modelu Nokia 3 na świecie wyniesie 139 EUR. W Polsce przyjdzie nam zapłacić zapewne ok. 1000 zł.

Jak podobają Wam się nowe Nokie?

Ź: chip.pl