15 września 2019
  • 15 września 2019
  • Strona główna
  • Premiery
  • Nowy, piękny BlackBerry KEYone wskrzesza fizyczną klawiaturę QWERTY – sprawdź zdjęcia i cenę
26 lutego 2017

Nowy, piękny BlackBerry KEYone wskrzesza fizyczną klawiaturę QWERTY – sprawdź zdjęcia i cenę

Facebook Profile photo Przez 0 510 Views

BlackBerry KEYone (wcześniej znany z nazwy kodowej jako BlackBerry Mercury) został oficjalnie zaprezentowany. KEYone jest najnowszym i najmocniejszym BlackBerry z pełną klawiaturą QWERTY i z największą baterią, jaka kiedykolwiek pojawiła się w urządzeniu tej firmy. Poniżej pełna specyfikacja.

Ciekawy jest jednakże pewien szczegół na temat produkcji tego urządzenia – ta została zlecona firmie TCL Communications, zaś BlackBerry jest wyłącznie licencjonowanym partnerem odpowiedzialnym za software urządzenia i nie odpowiada za bieżącą sprzedaż i dystrybucję telefonu.

Oto najważniejsze dane dotyczące specyfikacji nowego BB:
System: Android Nougat 7.1
Rozmiary: 149.3 x 72.5 x 9.4 mm
Waga: 180g
Ekran: 4,5” IPS LCD odporny na zarysowania, rozdzielczość 1620x1080p, proporcje obrazu 4:3
Podzespoły: procesor Qualcomm Snapdragon 625, 3GB RAM
Aparaty: tylny 12MP, Sony IMX378 sensor, nagrywanie 4K, f/2.0, przedni 8MP
Pamięć: 32GB + slot na kartę microSD
Bateria: 3,505 mAh, Quick Charge 3.0 (szybkie ładowanie – 50% baterii w 36 minut)
Cechy specjalne: fizyczna klawiatura QWERTY

Jak niegdyś tak i teraz BB skupiło się na pełnej, fizycznej klawiaturze QWERTY, w której każdy klawisz można skonfigurować do szybkich skrótów i na której można pisać pociągnięciami palców (bez konieczności wciskania klawiszy). Klawiatura rozpozna gesty muśnięć palcem – działa to jak używanie gładzika w laptopie, zaś w klawiszu spacji po raz pierwszy zatopiony został skaner linii papilarnych.

Wszystkie smartfony BlackBerry działające na platformie Android wyposażone są w specjalnie oprogramowanie zabezpieczające dane – nie inaczej jest w tym wypadku. Smartfon ma „uodporniony” względem pierwowzoru system, dodane klucze bezpieczeństwa do procesora i natywnie zainstalowaną aplikację bezpieczeństwa DTEK. Aplikację można użyć do ustawienia prywatnych preferencji dotyczących bezpieczeństwa (a więc funkcjonowania systemu i instalowanych aplikacji), zależnie od tego, czy lubimy i chcemy w dużym stopniu dzielić się informacjami z życia prywatnego w mediach społecznościowych czy wręcz odwrotnie.
Inną cechą oprogramowania w BlackBerry jest tzw. BlackBerry Hub – aplikacja agregująca w jednym miejscu wszelkie wiadomości i powiadomienia: maile, smsy, notyfikacjie z portali społecznościowych, nawet z różnych konto na raz, a wszystko zebrane i uporządkowane w jednym, wygodnym narzędziu.

BlackBerry KEYone będzie sprzedawany na całym świecie ale dokładne daty wejścia do sprzedaży będą różniły się zależnie od lokalnego rynku. Jedyne co wiadomo na tę chwilę to to, że telefon będzie dostępny począwszy od kwietnia tego roku.

Ceny smartfona kształtują się poniżej cen iPhone’ów czy Samsungów Galaxy z serii S:
600€ w Europie
550$ w Stanach Zjednoczonych
500£ w Wielkiej Brytanii

Polska cena będzie oscylowała zapewne w okolicach 2500-3000 zł.
Skusicie się?

Poniżej wszystkie oficjalne zdjęcia urządzenia:

 ź: phonearena