23 lipca 2019
  • 23 lipca 2019
15 marca 2018

ORANGE: sieć 5G w Polsce

Przez 0 376 Views

Ostatnio opublikowaliśmy post o darmowym pakiecie danych w ORANGE. Dziś mamy dla Was kolejną nowinkę od pomarańczowego operatora – sieć 5G!

Chyba każdy posiadacz smartfona używa sieci 4G. Tak zwane LTE (czyli Long Term Evolution) jest już w naszym kraju praktycznie standardem. Dostaniemy ją u każdego operatora i jest ona dostępna w większości „cywilizowanych” miejsc, gdzie dociera pasmo LTE.

Sieć 4G działa w zasadzie prawie na każdym dostępnym na naszym rynku smartfonie. PRAWIE, bo niestety jeszcze niektóre niskobudżetowe korzystają z sieci 3G. Różnie także bywa z telefonami od kolegów z Chin (oczywiście nie xiaomi).

Przechodząc do rzeczy: sieć 5G

Biuro prasowe Orange Polska oraz Rzecznik Prasowy Orange (Wojtek Jabczyński) udostępnili dzisiaj (15.03.2018) informację o tym, że w przyszłym roku sieć 5G będzie testowana w naszym kraju, są tylko (tak jak to napisał Rzecznik) „Potrzebne częstotliwości, inwestycje i urządzenia.”

Uruchomienie sieci nowej generacji 5G będzie miało ogromne znaczenie nie tylko dla funkcjonowania rynku telekomunikacyjnego, ale dla całej polskiej gospodarki. 5G to szybsza sieć mobilna, minimalne opóźnienia, możliwość wydzielenia warstw sieci na konkretne potrzeby klientów biznesowych. Dlatego już teraz przygotowujemy się do wdrożenia tej technologii. Intensywnie rozbudowujemy sieć światłowodową, która będzie zapleczem niezbędnym dla dobrego funkcjonowania sieci mobilnej nowej generacji i internetu rzeczy. Współpracujemy też z dostawcami sprzętu i technologii, by w 2020-2021 roku móc zaoferować polskim klientom usługi oparte na sieci 5G – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

– Kluczowe znaczenie dla wdrożenia 5G w Polsce w latach 2020-2021 będzie miało pozyskanie przez operatorów pasm w częstotliwościach 3,6 i 3,8 GHz – jedynych, które w krótkim czasie mogą być przeznaczone do budowy sieci nowej generacji.

Oczywiście na obecną chwilę, nie znajdziemy smartfona, który sieć 5G jest w stanie odpalić, ale takowe mają pojawić się w roku 2019.

ź: biuroprasowe.orange.pl

Następny wpis

Wyciekło zdjęcie HTC U12+

15 marca 2018 0