20 sierpnia 2018
  • 20 sierpnia 2018
17 października 2017

Rozkładany smartfon ZTE Axon M zaprezentowany!

Facebook Profile photo Przez 0 158 Views

Chinski producent elektroniki, firma ZTE, którą w Polsce znamy bardziej z produkcji modemów zaprezentował dziś rewolucyjny (jak go sami nazywają) smartfon Axon M.  Urządzenie jest składane a dokładniej składa się z dwóch ekranów o przekątnych 5,2″ i rozdzielczości FullHD. Rozłożenie urządzenia pozwoli nam na stworzenie z niego mini tableta z 6.75″ekranem – i z ramką w samym jego środku.

Axon M będzie ciekawym urządzeniem do konsumpcji treści multimedialnych, bo poza podwójnym ekranem zaoferuje także głośniki stereo. Z ekranów będziemy mogli korzystać w jednym z czterech dostępnych trybów:

 

  • tryb podwójny – na każdym wyświetlaczu uruchomiona jest inna aplikacja,
  • tryb rozszerzony – oba wyświetlacze zachowują się jak jeden ekran FullHD,
  • tryb lustrzany – każdy ekran wyświetla ten sam obraz, dzięki czemu możemy widzieć to samo, co osoby siedzące naprzeciwko (gdy telefon jest złożony),
  • tryb normalny – aktywny jest tylko jeden wyświetlacz, a więc korzystamy z urządzenia jak ze zwykłego smartfona.

 

Przy okazji premiery nie poznaliśmy daty rozpoczęcia sprzedaży, choć zagraniczne serwisy twierdzą, że będziemy mogli kupić go już w listopadzie. Warto także wiedzieć o tym, że smartfon będzie pracował na Androidzie 7.0 (o 8.0 nic na tę chwilę nie wiadomo). Sprzęt ma być dostępny w Japonii, Chinach i w Europie. Miejmy nadzieję, że pojawi się także w Polsce.

Cena? $725, czyli w Polsce ok. 2700-2800 zł.

Należy wspomnieć także o tym, że to nie pierwsze tego typu urządzenie. W 2012 roku Sony wydał urządzenie o nazwie Sony Tablet P składające się z dwóch ekranów w jeden 5,5″.

Sony Tablet P

Nie jest to także forma urządzenia ze składanym ekranem, jaką ma zaprezentować Samsung.
Czyżby kolejny odkopany kotlet, tak jak “bezramkowe” telefony wskrzesiły ideę Sharpa Aquos Crystal z 2014 roku?
Podoba Wam się nowy ZTE Axon M?

ź: phonearena, gsmarena