15 września 2019
  • 15 września 2019
24 marca 2018

Składany iPhone na horyzoncie

Facebook Profile photo Przez 0 346 Views

Składany iPhone – podobno Apple pracuje już nad tego typu urządzeniem, które ma trafić na rynek w ciągu dwóch lat. Informacje pochodzą z Bank of America Merrill Lynch i firma ta twierdzi, że Apple współpracuje już z azjatyckimi partnerami przy zupełnie nowym projekcie iPhone’a.

Po wczorajszym spotkaniu kilku dostawców Apple w Azji, Wamsi Mohan (Starszy Analityk Rynki Akcji w Bank of America Merrill Lynch) napisał  taką oto notatkę do klientów: Spodziewamy się, że iPhone’y, które będą zaprezentowane tej jesieni pozostaną w dużej mierze w niezmienionych formach wraz z ekranami OLED, chociaż zmiany wielkości tych urządzeń okazały się katalizatorem przeszłości. Nasze kontrole sugerują jednak, że Apple współpracuje z dostawcami przy przyszłościowym projekcie składanego telefonu (potencjalnie może to być urządzenie rozkładające się jak tablet), który ma być gotowy w 2020 roku.

Lenovo i Samsung już stworzyły prototypowe telefony ze składanymi ekranami, mimo to żadna z tych firm nie wydała jeszcze takiego urządzenia na rynek. Nie ulega jednak wątpliwości, że producentom kończą się pomysły, którymi mogliby zachęcić klientów to wyboru ich urządzeń. Jesteśmy więc w przededniu rewolucji w świecie urządzeń mobilnych, która sprawi, że w końcu urządzenia poszczególnych producentów będą różniły się między sobą w znaczącym stopniu (zależnie od formy urządzenia, jaką producenci wybiorą przy możliwościach wykorzystania wyginanych komponentów). Tylko czy taka rewolucja to naprawdę coś, na co czekasz?

Prototyp składanego Lenovo Folio
składany lenovo folio

ź: theverge