15 września 2019
  • 15 września 2019
15 marca 2018

Wear OS zastępuje Android Wear i… co z tego?

Facebook Profile photo Przez 0 303 Views

Google ogłosił, że Android Wear będzie odtąd nazywany Wear OS by Google. Nowa marka pojawi się na niektórych zegarkach i aplikacjach mobilnych w nadchodzących tygodniach.

Skąd w ogóle taki krok? Android Wear jest platformą wymierającą, a zmiana marki to trochę malowanie trawy na zielono… Jak pokazuje rynek, w przypadku tzw. wearable devices, a ściślej smartwatchów, zainteresowanie zakupem dotyczy prawie wyłącznie Apple Watch. Za niepowodzenie systemu Google odpowiedzialne są wysokie ceny urządzeń z AW, duże i nieporęczne modele o słabej żywotności baterii i w końcu wycofanie się z tego segmentu rynku głównych androidowych graczy. W tej chwili pozostały niemal tylko markowe marki odzieżowe ze swoimi drogimi smartwatchami a starsze modele pozostały bez aktualizacji, co nie nastraja pozytywnie potencjalnych nabywców smartwatchów z zielonym robocikiem. Wsparcie programistów również w dużej mierze nie istnieje, a funkcjonalność większości aplikacji na AW ogranicza się do powiadomień i śledzenia aktywności fizycznej.

Ciśnie się na usta pytanie: jaką konkurencją jest sprzęt z Android Wear/Wear OS np. dla tanich urządzeń do monitorowania kondycji, których funkcjonalność jest zbliżona, a przy tym wytrzymują kilkukrotnie dłużej na jednym ładowaniu?

Sama zmiana nazwy w obliczu tak wielu problemów nękających Android Wear, czy już raczej Wear OS, to zdecydowanie zbyt mało. Mamy nadzieję, ze za tą zmianą stoją radykalne kroki, które postawią na nogi zielony system na urządzenia noszone.

Korzystacie w ogóle ze smartwatchów?

wear os logo

ź: phonearena, SlashGear

Następny wpis

OnePlus 6 – będzie kolejny hit?

16 marca 2018 0