16 października 2019
  • 16 października 2019
24 maja 2018

Wyciekła specyfikacja flagowego Xiaomi Mi 8

Facebook Profile photo Przez 0 3271 Views

Kilka dni temu hubii pisał tutaj o dacie premiery i cenie nadchodzącego, flagowego modelu od Xiaomi Mi 8 (z uwagi na ósme urodziny firmy, pominięta została nazwa Mi 7). I choć od premiery dzieli nas jeszcze tydzień, w Internecie pojawiła się karta specyfikacji z konfiguracją sprzętową Mi 8. Zaskoczyć ma nas tylko jedna cecha urządzenia, bo sam hardware to standardowy w tegorocznych flagowcach zestaw komponentów.

Najważniejsze dla nas jest to, że telefony Xiaomi są tańsze od konkurencji, dlatego pakiet topowych w tym sezonie podzespoły powinniśmy kupić w cenie niższej, niż w “markowej” konkurencji w postaci chociażby HTC czy Sony. I tak, możemy być pewni, że Mi 8 będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Treści multimedialne będą wyświetlane na dużym, 6,2-calowy wyświetlaczu IPS o rozdzielczości FHD+ (2200 x 1080 pikseli), zaś zdjęcia pstrykniemy podwójnym aparatem tylnym (20MP + 16MP) lub pojedynczym (16 MP) przednim. Całość będzie zasilana baterią o pojemności 3300 mAh napędzającą Androida 8.1 Oreo. Zaskoczeniem, o którym wspomnieliśmy ma być konstrukcja urządzenia, ważąca 172 g przy zaledwie 7,8 mm grubości. Ten ostatni aspekt ma zapewne wpływ na to, że ogniwo umieszczone wewnątrz telefonu to tylko 3,3k mAh.

Chociaż smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany w Chinach, wierzymy, że Xiaomi wkrótce wprowadzi go na dodatkowe rynki, w tym na rynek polski.

Jesteście zainteresowani?

mi8

ź: phonearena