16 października 2019
  • 16 października 2019
7 maja 2018

Nowa Nokia X6 – wygląd potwierdzony na plakacie konkursowym

Facebook Profile photo Przez 0 384 Views

Nokia X6 pojawia się po raz kolejny, tym razem na plakacie promocyjnym, który potwierdza wygląd tego urządzenia. HMD Global (właściciel marki Nokia) ostatecznie poinformował, że jego pierwszy smartfon z wycięciem zostanie zaprezentowany już 16 maja. Teraz ujawniony został plakat promocyjny na którym widać z czym mamy do czynienia. Wygląda bardzo znajomo…

Plakat, który wydaje się być stworzony przez producenta, daje nam całkiem dobre spojrzenie na nadchodzące urządzenie marki Nokia. Jak widać w renderach, Nokia X6 będzie mogła się pochwalić konstrukcją ze szkła i aluminium, a przedni panel znacznie zmieni wygląd dotychczasowych Nokii z Androidem. Znajdzie się tu długi 5,8-calowy, wyświetlacz o proporcjach 19:9 z wąskimi ramkami i wycięciem, do złudzenia przypominającym Huawei z serii P20, szczególnie model P20 Lite.

Jeśli chodzi o tył, to smartfon wygląda podobnie do wielu najnowszych urządzeń Nokia, z charakterystyczną kamerą pionową i okrągłym czytnikiem odcisków palców. Jeśli zaś chodzi o to co znajdziemy pod maską, Nokia X6 będzie napędzana przez procesor Snapdragon 636 wspieranym przez aż 6 GB pamięci RAM. Alternatywnie firma podobno przygotowuje wersję z 4 GB pamięci RAM i z procesorem MediaTek P60.

Firma Suning, która jest sprzedawcą detalicznym urządzeń Nokia i której plakat zobaczycie poniżej, prowadzi obecnie konkurs fotograficzny, który zakończy się 20 maja. W ramach nagród 10 zwycięzców otrzyma nowy telefon Nokia X6, a kolejne trzy otrzymają nagrodę pieniężną. Nie jest jasne, dlaczego Suning wybrał 20 maja jako datę zakończenia konkursu, ale biorąc pod uwagę fakt, że smartfon ma zostać zaprezentowany kilka dni wcześniej, możliwe, że 20 maja to data rozpoczęcia sprzedaży najnowszego urządzenia HMD Global w Chinach.

Czy telefon trafi do Polski? Mamy nadzieję, że tak i że będzie to wersja ze Snapdragonem i 6 GB RAMu. Mielibyśmy na rynku świetnego średniopółkowca, choć do złudzenia przypominającego modele Huawei.

ź: phonearena

Następny wpis

Google prezentuje Androida P

8 maja 2018 0