16 grudnia 2019
  • 16 grudnia 2019
26 listopada 2018

Xiaomi Mi Mix 3 w rankingu SmartfonArena.pl!

Facebook Profile photo Przez 0 316 Views

Xiaomi Mi Mix 3 to flagowy model chińskiego producenta, który już niebawem (w grudniu) pojawi się na europejskim rynku. Sprawdź jaki osiągnął wynik w naszym rankingu!

TOTAL: 132 punkty
Sprawdź pozycję w rankingu TUTAJ

1. Obudowa
Urządzenie wyróżnia rozsuwana obudowa – zupełnie jak jakąś dekadę wstecz. Przód wykonany jest ze szkła Gorilla Glass, tył z ceramiki, zaś rozsuwana rama jest metalowa (aluminium). Warto przy tym wspomnieć, że na boku urządzenia znajdziemy dodatkowy klawisz do Xiaom AI, dla którego możemy przypisać dowolną funkcjonalność po podwójnym kliknięciu. Niestety obudowa nie posiada żadnego certyfikatu odporności a sam aparat wystaje powyżej powierzchni, co zwiększa ryzyko zarysowania szkła aparatu. Na pleckach urządzenia poza podwójnym aparatem znajdziemy także czytnik linii papilarnych, zaś drugą z metod odblokowania urządzenia jest skaner twarzy 3D, wykorzystujący kamery i czujniki na wysuwanej części urządzenia.
Nota: 12 do dotychczasowego 19 max.

2. Wyświetlacz
Pod szkłem Gorilla znajduje się matryca Super AMOLED wyświetlająca obraz w formacie 19,5:9 i zajmująca aż 93,4% powierzchni frontu. To niesamowity wynik, mający wkład do wzrostu maksymalnej noty za ekran do 27 punktów! Pozostałe składowe to obsługa HDR10, zagęszczenie na poziomie ponad 400 pikseli na cal czy oczywisty brak notcha.
Nota: 27 do nowego 27 max.

3. Wydajność
Za wydajność urządzenia odpowiada wciąż topowy procesor portfolio Qualcomma – Snapdragon 845 wsparty przez nawet 10GB pamieć RAM do 256GB pamięci. Nie wiadomo jeszcze jaka wersja będzie dostępna w Polsce, dlatego na potrzeby rankingu bezpiecznie przyjęliśmy wersję 8 GB RAM (bazując na Mi8 Pro). Szkoda, że urządzenie nie zostało wyposażone w procesor 7nm, to zapewne dopiero w modeli Mi Mix 3S.
Nota: solidne 18 do dotychczasowego 23 max.

4. Bateria i wsparcie
Telefon zasilany jest baterią o stosunkowo skromnej pojemności 3200 mAh. Wspiera za to szybkie ładowanie QuckCharge w wersji 4.0+ i szybkie ładowanie bezprzewodowe 10W. Niestety bateria nie jest wymienna. Urządzenie nie posiada też funkcji bezprzewodowego ładowania zwrotnego.
Nota: 16 do dotychczasowego 22 max.

5. Pamięć
Urządzenie może pochwalić się dyskiem do 256 GB, niestety bez możliwości rozszerzenia pamięci kartą. Przyjęliśmy przy tym, że wersja, która pojawi się w Polsce może wynosić 128 GB (wzorując się na Mi8 Pro). Szczegóły po oficjalnym debiucie nad Wisłą.
Nota: 4 do dotychczasowego 10 max.

6. Łączność
Xiaomi Mi Mix 3 to pierwsze urządzenie, które wspiera sieć 5G (premiera wkrótce na rynkach z obsługą tego typu technologii). Mimo, że w Polsce nie możemy jeszcze korzystać z tego standardu, nie sposób nie ocenić takiej funkcjonalności. Poza tym smartfon posiada bluetooth w wersji 5.0, dwuzakresowe Wi-Fi a/b/g/n/ac, NFC czy dual-sim (nie hybrydowe, z uwagi na brak slotu na microSD). Szkoda, że urządzenie nie wyposażono w pilot podczerwieni.
Nota: 11 do dotychczasowego 11 max.

7. Aparat(y) tylny
Smartfon wyposażony jest w podwójny aparat, pierwszy 12 MP ze światłem f/1.8 i czteroosiową optyczną stabilizacją, wspierany przez drugi aparat tele-obiektyw pozwalający na dwukrotny bezstratny zoom optyczny. Urządzenie wspiera także dedykowany tryb nocny wykorzystujący zaawansowaną stabilizację obrazu (dłuższy czas naświetlania i zachowanie ostrości bez użycia statywu). Choć taki zestaw stawia go daleko od czołówki, większość osób powinna być zadowolona z możliwości fotograficznych Mix’a. Jest to zestaw dobrze znany z modeli Mix 2S i Mi8.
Nota: 11 do dotychczasowego 22 max.

8. Video
Telefon potrafi nagrywać filmy w formacie 4K przy 60 klatkach na sekundę, a także w super-slow motion 960 klatek na sekundę w rozdzielczości Full HD, co było dotychczas dostępne tylko we flagowych Xperiach i Galaxy. Na pokładzie jest także HDR, nagrywanie dźwięku stereo czy stabilizacja. Na tę chwilę zapowiada się na najlepszego smartfona do filmowania.
Nota: 14 do nowego 14 max.

9 Aparat(y) przód
Telefon wyposażony jest w podwójny aparat 24MP+2MP (dodatkowa soczewkia do dodania efektu bokeh – rozmycie tła) obsługujący HDR. Główny aparat ze światłem f/1.8 potrafi nagrywać filmy w Full HD przy 30 klatkach na sekundę. Taki zestaw sprawia, że fani selfie na pewno będą zadowoleni.
Nota: 12 do 12 max.

10. Dźwięk
Mi Mix 3 wspiera aptX HD i aktywną redukcję szymów (dedykowany mikrofon). Brakuje mu jednak wejścia jack (przejściówka w zestawie), dedykowanego DAC, radia czy głośników stereo. Na pewno nie jest to sprzęt dla melomanów.
Nota: 6 do 18 max.

11. Zestaw
Mimo, że w zestawie brakuje słuchawek, to jednak producent dodaje coś, czego nie zrobił nikt wcześniej. W standardzie dostajemy bezprzewodową ładowarkę o mocy 10W! Dodatkowo w pudełku znajdziemy także etui a oprócz tego standardowy komplet – przejściówka z USB-C ja jack 3,5mm, kabel USB-C, ładowarka, kluczyk do tacki na sim.
Nota: 1 do 5 max.

NOTA TOTAL:

mi mix 3 score test

Sprawdź pozycję w rankingu TUTAJ

Następny wpis

Lista najlepszych smartfonów na 2019 rok

27 listopada 2018 0